הסבתא הגדולה, רותי סתיו אבחון במפת צבעים אינדיאנית, רותם

אתרים קשורים: רותם

"קרני, תכתבי מספרים אקראית מ 1 עד 13. אינטואיטיבית. אלה החיים שלך. תת המודע שלך יודע". כך התחילה הפגישה בגינה של רותי סתיו, קוראת מפות צבעים אינדיאניות. נכון, זה נשמע לי שטויות. אבל אחרי התהליך שעברנו אני קצת סקפטית בקשר לציניות שלי [או בעברית, אני כבר לא ממש בטוחה בספקנות שלי].


"בעולם המערבי יש דרך "נכונה" להצליח. ללמוד, אח"כ לעשות תואר, לעבוד ולהרוויח כסף. האינדיאנים מאמינים שלכל אחד יש את הדרך הייחודית שלו בעולם. אין דרך נכונה אחת", הסבירה רותי. מסתבר שהמפה הזאת היא כלי נהדר להתמקד ולגלות מה הייעוד האישי של כל אדם, מה חזק ומה חלש אצלו, מה צריך ללמוד ומה הכלים שיש לו על מנת ללמוד את זה. בתרבות האינדיאנית עושים מפות כאלה לכל תינוק שנולד. כך חוסכים את כל השלב של החיפוש עצמי ויותר מזה: חוסכים את תחושת ההחמצה הנוראית שנלווית לחיים של מי שבחר דרך לא מתאימה. חוץ מזה - ילד שלא ילך לפי הפוטנציאל שלו לא יצליח. חנוך לנער על פי דרכו, מכירים? דבר שני - השבטיות בחברה האינדיאנית מאוד חשובה. כלומר: יש חברה בה כל אחד נותן מה שהוא טוב בו, ומקבל מה שהוא צריך מאנשים שיודעים לתת אותו. אם מישהו בוגד בייעוד שלו הוא מזיק לא רק לעצמו אלא לשבט כולו. ברור.

לפי המספרים ששרבטתי צבענו עיגול. לכל צבע יש את ה"אמא" שמקבילה לו: האישה המקשיבה, האישה שרואה למרחוק, האישה המרפאה, האישה המגשימה את חזונה וכו'. למה אישה ולא איש? ככה זה אצל האינדיאנים. הכח הנשי הוא שמביא החיים וריפוי לעולם. אין לי בעיה עם זה. 13 הנשים האלה מקבילות ל-13 איכויות הקיימות אצל כל אדם. המיקום שלהם במפה הוא המשמעותי.

 

איפה?

ברותם. הכנסו ליישוב, פנו שמאלה, נוסעים לאורך הגדר עד העיקול ימינה. מצד שמאל גן משחקים, צד ימין - מבנה. ממשיכים ישר וחונים בחניה הגדולה. השני מימין  

טלפון

052-6620597

כמה זה עולה?

אבחון יחידני 200 ₪, אבחון זוגי 500 ₪, סדנה 600 ₪ לשלושה עד 25 איש

בשביל מה?

מקצר תהליכים בחיים וחוסך את הטיול להודו בשביל "לחפש את עצמי"

שעות העבודה

בתיאום

 

כשהאינדיאנים הלכו ונכחדו היתה זקנה אחת שפחדה שהחוכמה הזאת תאבד. שמה היה סבתא טואילא [אם במקרה אתם מחפשים שם לבת]. היא הפיצה את הידע הזה, ובתמורה האינדיאנים נידו אותה לחלוטין כי זה היה סוד וסודות לא מגלים.  

ואם כבר מדברים על סודות אז אני לא אגלה מה ראתה רותי במפה שלי. רק אומר שלמרות החום הצורב של הבקעה קפאתי על מקומי. את הדברים שהיא מצאה אין אפילו בגוגל. מוצלחת הבחורה הזאת. היא הגיעה לדקויות ספציפיות כל כך שהוכיתי בתדהמה. מה שטוב בשיטה הזאת זה שאין פה את הדטרמיניזם של הגדת עתידות, אלא ראיה של הכוחות שלי. של המפה הרגשית שלי איתה אני יכולה לחיות את החיים במדויק יותר. כלומר - הוראות הפעלה. אני יכולה לבחור להשתמש בהן ואני יכולה גם לא. בכל מקרה - המפה נשארת שלי וכשאני נתקלת בקושי בחיים אני יכולה להציץ ולראות מה יכול לעזור.

רותי מעבירה אבחונים, וגם סדנאות זוגיות, משפחתיות ובכלל. בסדנא המשפחתית בוחרים נושא שרוצים להעצים ועובדים עליו. כך אפשר להכיר אחד את השני יותר ולטפל בהתנגשויות. אורך הסדנא: שעה וחצי +. ניתן להזמין סדנאות למקומות שונים בארץ.