תיבת קסמים, שקמה אשל קליניקה נטורופטית, רותם

אתרים קשורים: רותם

"תבקשו ממנה לפתוח את התיבה" צעקה לנו תיקי הקוסמטיקאית כשנכנסנו לקליניקה השלווה של שִקְמָה. ביקשנו. שקמה הסבירה לנו שבתיבה יש תמציות פרחי באך, שכמו בהומאופטיה, אוגרות רק את האנרגיה של החומר כי הן מדוללות מאוד.


מר באך אומר שהתמציות שלו מעלות את האני העליון לאני הפיזי. אנחנו מקווים שזה ברור לכולם כי אנחנו לא ממש יכולים להסביר עכשיו. אנחנו בוחרים תמציות. הטקס כבר התחיל ולא ידענו: הידיים שלנו מרחפות מעל התמציות ומנסות לנחש מה התמצית שטובה לנו עכשיו. אנחנו צריכים לבחור חמש, שמהן שקמה תפיק לנו רפואה למתחים שלנו, כי הם הסיבה לרוב המחלות.

"התמציות משנות את התודעה", מספרת לנו שקמה, "אני נותנת גם לילדים לבחור תמציות באופן אנרגטי. אצלם השינוי מורגש מיד. אצל מבוגרים יתכן שהסביבה תרגיש את השינוי והמטופל לא. קשה להסביר מדעית איך זה עובד אבל זה ממש קסם".

 

איפה?

ביישוב רותם, במבנה הראשון מצד ימין - מרכז מכירות וטיפולים

טלפון

050-7768030

כמה זה עולה?

 50 ₪ יעוץ, 50 ₪ תמצית אישית

בשביל מה?

שקמה בחורה רצינית ועושה את עבודתה באמונה

שעות העבודה

בתיאום

בעודה רוקחת לנו שיקוי מספרת לנו שיקי [כבר נפתחנו. הלכה הרשמיות] שהיא למדה נטורופתיה במשך תשע שנים ועדיין כל הזמן לומדת. הרעיון של נטורופתיה הוא להביא את הגוף לאיזון ולהביא לידי ביטוי את כוחות הריפוי שבו בכל ההבטים. מה לא ברור פה. הבסיס הוא, כמובן, התזונה. לתזונה מוסיפים צמחי מרפא מערביים ותוספי תזונה, לזה מוסיפים רפלקסולוגיה וזורים למעלה אירידיולוגיה [אבחון בקשתית העין].

"המטרה שלי היא להוריד בהדרגה את התרופות בהן משתמש המטופל. זה אפשרי. האדם צריך לעבור שינוי. אני לא מאמינה בקסמים". שיקי משתמשת המון במגע. כמטפלת של מכבי ת"א בעבר היא נעזרת בעיסויים שונים, ארומתרפיה, אבנים חמות וכוסות רוח כדרכים טיפוליות. "זה כלי נעים וחשוב", היא טוענת. טיפול שמשלב מגע ותמציות באך מניב תוצאות מהירות מאוד.

בעלה של תיקי הוא מוסיקאי, מורה לפיסול ומספר סיפורים. סיוטה של כל אם פולניה שרוצה שבנה יהיה רואה חשבון או מהנדס. הוא מעביר סדנאות נפלאות לילדים, לפעמים בשילוב עם אישתו.