בגילופין, גלריה בית דוד, סטודיו וגלריה לאמנות, אלעזר

אתרים קשורים: אלעזר

גלריה "בית דוד" בישוב אלעזר היא סטודיו צבעוני ומגוון, ולצידו גלריה המציגה פריטי אמנות, בחצר ביתו של מאיר יזרעאלי, אמן צבעוני ומגוון גם הוא. הדרך לגלריה של מאיר יזרעאלי רצופה פסלים של חיות. אריה מברזל וציפור מברונזה ילוו אותך בשביל. בגינה עצי פרי שמאיר מזמין לקטוף.


מאיר, מוותיקי ירושלים ובעל עבר קרבי באיזור גוש עציון, היה בעצם שחקן תיאטרון. מתוך כך רצה להקים תאטרון בובות ונסע לאיטליה ללמוד את המלאכה. כשלמד איך לבנות מריונטות גילה את אהבתו האמיתית - העץ. מאז הזניח הכל והתמקד בפיסול. יזרעאלי המציא שיטה ייחודית לעבודה בעץ: הוא צובע ושובר אותו, מגלף ומרכיב את החתיכות כמו פאזל. כך הוא משתמש במרקם ובצבעים המקוריים של העץ בכדי ליצור תמונות. עבודותיו מדוייקות ומרשימות. 

 

איפה?

אלעזר 69. היכנסו לישוב וסעו על פי השילוט הברור

טלפון
בשביל מה?
מתי?
 

חוץ מעבודות של מאיר, ניתן למצוא במקום גם חדר "אלטעזאכן", עתיקות יודאיקה שרובן מארץ ישראל, ציורים וליטוגרפיות ממוספרות וחתומות במחירים מפתיעים, של פן, זריצקי וגוטמן. ניתן גם לרכוש רפליקות שתקווה יזרעאלי הכינה מעבודותיו של בעלה במחירים נוחים מאוד ויודאיקה שימושית כגון פמוטים, מזוזות וחנוכיות. חוץ מלהציג את עבודותיו - מאיר ישמח גם לשתף אתכם בסיפורי הקרבות על גוש עציון בהם השתתף, לספר לכם על אמנות יהודית על פי תפיסתו ואם תבואו כקבוצה אפילו יעשה לכם סדנה. בגינה תוכלו לקטוף ולטעום מעצי הפרי בעונה. הביקור בגלריה בית דוד הוא חוויה ביתית ואישית בקצב נינוח, לחובבי האמנות והנוסטלגיה.