הס פן תעיר, ציפור גן עדן צימרים וספא, מעלה אפריים

תגיות: בריאות , נופש
אתרים קשורים: מעלה-אפרים

דוד לוּפּוֹ ממעלה אפרים ישב ערב אחד עם חבר בפרגולה שזה עתה בנה, כשהחבר אמר לו משהו שעתיד לשנות את חייו: "בנית יופי של פרגולה. עכשיו נראה אותך בונה צימר". אז לופו הלך וקנה מסור, מברגה ועצים ובנה צימר. "הברגתי פה איזה 30,000 ברגים" הוא אומר בגאווה.

יצא צימר יפה בהחלט. צימר עץ, כמקובל, עם גינה קטנה עם דשא ועצי פרי. בלילה הכל מואר בתאורה צבעונית. פינת מנגל בגינה לרווחת האורחים ופינת ישיבה על הדק. קול פכפוך עדין נשמע מהפרגולה [ע"ע] וכשמתקרבים רואים שהוא בא מבריכה של מוּשְטִים. רעבים?

בצימר עצמו יש חדר שינה יפה עם ג'קוזי, טלויזיה, DVD, לוויין ופרחים ["זה אישתי מכריחה אותי"]. יש גם ספה נפתחת ומטבח מאובזר, מיקרוגל ומקרר קטן. ומה עושים דתיים בשבת? בשביל שלא יתחמם הצימר, בנה לופו מטבח חיצוני בו אפשר לשים מיחם ופלטה.

איפה?

במעלה אפריים. הכנסו ליישוב ופנו בכיכר ימינה ושוב ימינה. הצמדו לכביש ההקפי של היישוב. הצימר נמצא משמאל לבית עם עמודים בחזית

טלפון

דוד לופו: 052-2788548

כמה זה עולה?

400 ₪ - 500 ₪ לזוג

בשביל מה?

בגלל הספא והנוף

מתי?

בחורף נעים. בקיץ הג'קוזי והסאונה מיותרים

"את העולם הדתי הכרתי דרך הצימר", אומר בעל הבית. בהתחלה 80% מאורחיו היו חילונים, עד שהרב רונצקי מהישוב איתמר הגיע במקרה שבת אחת ושאל למה הוא לא מפרסם אצלם, בשומרון. מאז שהתחיל לפרסם בגב ההר התהפכו האחוזים וכיום מגיעים 80% דתיים.

עם הצימר בא התאבון ולופו החליט לקנות עוד עצים ולבנות עוד יחידה, מעל היחידה הקיימת. ביחידה העליונה אין ג'קוזי, יש כוך בו הילדים אוהבים לישון, יש מטבחון פיצי, מקלחת ושירותים. מול היחידה העליונה יש חדר גדול המשמש את אורחי הצימר כחדר אוכל ומטבח. אם באות שתי משפחות אפשר לעשות כאן ארוחות ערב "ואפילו ליל הסדר", לדברי בעל הבית. הצימר עצמנו אינו מספק ארוחות.

אבל החלומות המשיכו וקרמו עור וגידים. ליד שתי היחידות הנ"ל בנה לופו ספא. ממש כך. ג'קוזי גדול מאוד וסאונה יבשה. האורחים מוזמנים. זהו ללא ספק המקום האיכותי ביותר ללינה באזור.

מעלה אפריים הוא הגדול ביישובי הבקעה, וממוקם במורדות מהשומרון לבקעה [מתל אביב סעו פשוט ישר בכביש 5]. מכאן תוכלו לצאת לטיול רגלי היורד או צופה אל הבקעה, ולנסיעה לא רחוקה לרוב אתרי בקעת הירדן ממזרח, ולאיזור השומרון ובנימין ממערב. מעלה אפריים הוא בעצם מועצה מקומית וסוג של מרכז עירוני לתושבי הסביבה. בישוב מתגוררים דתיים וחילוניים, יש בו מוסדות חינוך, מרכז מסחרי קטן ואזור תעשיה. בריכת שחיה פתוחה בקיץ והכניסה עולה 15 ₪. היישוב מתנשא כ 600 מטר מעל לבקעת הירדן, כך שנוף  יש. בכניסה ליישוב יש איזו מערת נטיפים שהתגלתה כששינו את נתיב הכביש, עם חילזון מערות הגדל רק שם. לצערנו המערה סגורה, אולי בעתיד תפתח.