הנאה צרופה, עייש צורפים, עפרה

אתרים קשורים: יצהר, עפרה

מעיין עייש מקסימה. פשוטו כמשמעו. כשתשהו במחיצתה תרגישו שמחה פשוטה, ותחפשו תירוצים להשאר איתה עוד קצת. יש לה גם סיפור מעניין. בעלה, דוד, נולד במרוקו וגדל כילד חוץ בקיבוץ. שם התאהב בעבודה עם מתכת ולמד חריטה וריתוך ברזל. מעיין, לעומתו, נולדה בברזיל למשפחה של אמנים. אז איפה ברזילאית ומרוקאי נפגשים? בצרפת כמובן. שם מעיין מכרה אבני חן ברזילאיות ועגילים עבודת יד ודוד היה בטיול אחרי מלחמת שלום הגליל.


הם עברו להתגורר בברזיל, שם למד דוד בבית ספר לצורפות. בסטודיו בסן פאולו, שפע אבני החן של המקום והציורים של מעיין נתנו לו השראה ליצור תכשיטים מיוחדים. ואז כמובן הם חזרו בתשובה ועלו לארץ. רכבת הרים. כחלק מתהליך החזרה בתשובה של דוד והגיור של מעיין הם התמקצעו ביודאיקה בירושלים: דוד התמחה בפיליגרן תימני ומעיין ציירה על כלי כסף.

מאז חיים מעיין ודוד באושר בישוב יצהר, ממשיכים ללמוד ולהעמיק. העבודות שלהם, הכוללות תכשיטים, עבודות יודאיקה ורקמה - מושפעות מאלמנטים יהודיים. ניתן לקנות מהמלאי הקיים או להזמין משהו אישי. כהגדרתם, הם "צורפים את הרעיון שלכם". בסטודיו שלהם אפשר לראות ולקנות עבודות, ואם יתמזל מזלכם - תוכלו לראות אמנים בעבודה.

איפה?

איזור תעשיה של עפרה

טלפון

052-5795255

אתר האינטרנט

www.ayash.co.il

כמה זה עולה?

תליון כסף "שלושת המקומות" 180

דוכיפת משובצת יהלומים ואבנים טובות, מעשה ידיהם של הזוג, השתתפה בתחרות לרגל שישים שנים למדינת ישראל. היהלום שבפיה הוא יהלום של שישים נקודות והניצנוץ שלו כחלחל, כמו הדגל. בסיום התחרות החליטו העיישים למכור אותה במכירה פומבית שהכנסותיה קודש לחוות גלעד, "כי הם באמת צריכים את זה". עבודה מדהימה נוספת היא גביע קידוש לזכר אילן רמון, שנוצר לרגל חמש שנים לנפילתו. על הגביע כתובות מילים שרמון אמר מהחלל: "כשאני מסתכל מלמעלה אני רואה עולם ללא גבולות. עולם נפלא, מלא שלווה והדר. אני מדמיין וחולם".