צימר סלעים, אורחן לינה בסלע צימר, מעלה לבונה

אתרים קשורים: מעלה-לבונה

הישוב מעלה לבונה הוא ישוב דתי ותיק אך לא גדול, הממוקם על הר גבוה בחלקו המערבי של גוש שילה. הישוב מבודד מעט אך במרחק נסיעה קצרה ממנו תוכלו לקפוץ לכל אתרי האיזור. הישוב צופה ממרום גובהו על עמק לבונה המוריק, אשר את שמו משמר הכפר לוּבָּאן - לבונה. יש המתרגשים לספר כי צמח הלבונה שצמח באיזור סופק לבית המקדש בירושלים להשלמת סממני הקטורת, או בקיצור: פעם עשו פה סמים. בעמק לבונה עוברת דרך האבות העתיקה החוצה את איזור ההר ומובילה משכם לירושלים. היום עוברת הדרך, היא כביש 60, בתוך ערוץ הנחל, אך בעבר טיפסה הדרך מהעמק אל מעלה ההר, ומכאן השם - מעלה לבונה.

סיפורי דברי הימים מייחסים למעלה ההר חשיבות אסטרטגית כמעבר הררי הכרחי בדרך, וקרבות חשובים התחוללו כאן, מנצלים את העליה התלולה. יהודה המכבי קרא את זה בויקיפדיה ומיהר להציב במעלה לבונה מארב לכמה יוונים שהיו בדיוק בדרך לשרוף אותו ואת ירושלים. זה היה הקרב הראשון מתוך שמונת קרבות המכבים, והיוונים הפסידו אחת אפס. יהודה חזר לירושלים לאכול סופגניות, היוונים לקחו את הפילים שלהם לפחחות, ולנו נשאר הנוף. קחו נשימה עמוקה ותהנו.

איפה?

במעלה לבונה. רדו מכביש 60 בצומת מעלה לבונה, כק"מ אחד צפונית מערבית לצומת עלי. פנו דרומה ועלו בכביש המפותל למעלה ההר. היכנסו ליישוב וסעו עד מצפור מרגלית [יש שילוט], האורחן הוא הבית הראשון אחרי המצפור

טלפון

02-994-14541

050-5524185 יוסי

050-7352970 אביבה

 
דואר אלקטרוני

maimon@netvision.net.il

אתר האינטרנט

 www.dkatom.co.il

כמה זה עולה?

400 ₪ כולל ארוחת בוקר

בשביל מה?

בגלל הנוף והשקט

מתי?

היישוב שומר שבת

מידע שימושי

יוסי הוא גם מורה דרך מקצועי. אתר האינטרנט האישי שלו: www.yossimaimon.com

 

אורחן לינה בסלע הוא מקום לא סטנדרטי, כמו בעליו. יוסי ואביבה מימון מעדיפים לקרוא לצימר שלהם "אורחן", ולתיירות אצלם "נופש תנכ"י". הם גם מעדיפים לבנות לו מקווה טהרה במקום ג'קוזי. הם מעדיפים לגור במעלה לבונה ולא בגליל, הם מעדיפים הסטוריה, נוף, שלוה ויופי. האורחן בנוי בקומה התחתונה של הבית שלהם ולו כניסה נפרדת, עם מטבח מאובזר היטב, וכולל שירותים כפולים, מיזוג אויר, מערכת סטריאו, טלויזיה ומקווה, כאמור. מסביב ליחידה נטוע בוסתן עצי פרי ומסביבו הרים עוצרי נשימה. יוסי ואביבה מתכננים בקרוב לבנות ג'קוזי ובריכת שכשוך למבוגרים. המקום מתאים לזוגות ללא ילדים, המבקשים רגעים של שקט בנוף של שיר השירים.