לינה כפרית חסידית, צימר טל, יחידת אירוח, בת עין

תגיות: טבע, לינה, נופש

הצימר של רותי וטלי טל בבת עין שובה לב.


מול נוף יפהפה, בקומה התחתונה של ביתם המיוחד, בסמוך ליקב הביתי שלהם [!] בנו השניים יחידת אירוח המכילה עד שמונה אנשים, עם גינה קטנה ומתוקה. למעלה חיה משפחת טל. אם השם הזה נשמע לכם מוכר אתם צודקים: גוונא, המסעדה המפורסמת של הגוש, היא העסק המשפחתי שלהם. אורחי הצימר זכאים ל 10% הנחה במסעדה [עמ' 192].

בת עין הוא ישוב דתי בעל אופי כפרי ייחודי. מדובר בקהילה מעניינת של חסידים ובעלי תשובה, ובה אמנים, מוזיקאים, אנשי רוח ויוצרים רבים. בצימר של משפחת טל תוכלו לבלות כמה ימים, ליהנות מהאוירה המיוחדת של האיזור רווי המעיינות, משירותי קהילה דתית ובעיקר מקסם המקום ומהשקט. את הארוחות תוכלו לסעוד, כאמור, בהנחה, במסעדה המשפחתית שאינה רחוקה.

 

איפה?

בבת עין. היכנסו לישוב, פנו ימינה בכיכר, עיצרו ליד השלט "צימר טל" מימין

טלפון

052-7203720 

כמה זה עולה?

 בימי חול 400 לזוג [ 100+ לכל מיטה נוספת]. שבת: 500 לזוג

בשביל מה?

כי נופש של אדמו"רים זה כאן

מתי?

ישוב שומר שבת. וצניעות

 

טלי מספר לנו שלפני כמה ימים התקשרה אליו אשת אדמו"ר חשוב ורצתה לבוא עם בעלה בכדי לברוח קצת מהחסידים שלו. היא הגיעה במונית, ירדה מהרכב ונכנסה לצימר בשביל לבדוק אותו. "אני רואה שהיא מחפשת משהו ואז היא שואלת אותי איפה הטלויזיה. אמרתי לה שאין. אמרה לי "רק רגע", נכנסה למונית וברחה." מספר טל בחיוך.

רותי, אשתו של טלי, היא ציירת מוכשרת. בסטודיו שלה שבקומה העליונה היא יוצרת ומקבלת מבקרים. אבל רק מבקרים רציניים, כאלה שרוצים לקנות אמנות ולא סתם לדבר עליה. אם תרצו להתרשם מעבודותיה -  הציורים שלה מוצגים בגוונא.

ואם כבר בסיפורי חסידים ואדמו"רים עסקנו: בניגוד לרוב הגברים בבת עין, טלי סירב מאז ומתמיד לנסוע לאומן שבאוקראינה, לבקר בציון של רבי נחמן מברסלב. יום אחד, בעודו מחליף תערוכה של יצירות אישתו במסעדה, ניגש אליו זוג ורצה לקנות תמונה. "כמה זה?" הם שאלו. טלי לא היה בקיא במחיר העבודה אבל לא גמגם והשיב "אלף מאתיים דולר". בין רגע החליפו הצ'ק והתמונה ידיים. כשחזר הביתה הושיט לאישתו את הצ'ק, אך היא החוירה. טלי לא שאל. בערב שבת, כשהוציא את הסידור, מצא  בו כרטיס טיסה לאומן, מתנה מאשתו. מחיר החבילה היה 1,200$. רותי החליטה שהיא קודם כל קונה, אחר כך תחשוב מאיפה תשיג את הכסף. סיפור חסידי של ממש.