יוליה נוימן, מורת דרך


שמי יוליה, נולדתי ברוסיה, במשפחה ציונית אשר עלתה לארץ אחרי שנים של מאבק לעליה.

גדלתי במשפחת טיילים מושבעת, ומאז שאני זוכרת את עצמי, טיילנו בכל הזדמנות – בארץ ובחו"ל, ואני ממשיכה בכך גם היום. והיות והזמן והכסף הפנויים לא הספיקו, החלטתי להפוך את התחביב למקצוע, ולשלב בין אהבתי לארץ, לתנ"ך, לטיולים ולאנשים.

קבלתי הסמכה כמורת דרך בשנת 2001, תוך כדי לימודי תואר שני באקולוגיה באוניברסיטת ת"א, ומאוחר יותר רכשתי תואר שני בלימודי א"י באוניברסיטת חיפה.

אנחנו חיים בארץ מופלאה – ארץ שכל טיול בה הוא פסיעה בשבילי התנ"ך, ארץ שבה ביום אחד אפשר לטייל במדבר וביער, ליהנות מטבע פראי ומאתרי תיירות מושקעים, ארץ אוהבת ילדים...

בואו איתי ואני אכיר לכם אותה!

טלפון

052-3293060

דואר אלקטרוני

julia_z1@hotmail.com

שפות

רוסית \ עברית \ אנגלית

 

 

ניתן להזמין באופן פרטי את הסיורים הבאים של יוליה:

האוצרות הסמויים מן העין של ירושלים

 

בסיור זה אנחנו נבקר במערת צדקיהו החבויה מתחת לעיר העתיקה, מערה עצומה אשר מסורות רבות ומגוונות נקשרו בה – החל מהיותה מקום מחבואו של אחרון מלכי ממלכת יהודה המקראית, ועד לטכסים הסודיים של ה"בונים החופשיים".

נבקר גם במוזיאון רוקפלר – פנינה אדריכלית האוצרת בחובה כמה מהממצאים הארכיאולוגיים המרתקים ביותר, ביניהם תבליטים מארמון הישאם ביריחו, וכלים המייצגים את התרבות החומרית של האדם הקדמון.

נסיים בביקור בקיבוץ רמת רחל – קיבוץ הממוקם על אם הדרך בין ירושלים לבית לחם, על גבול המדבר ממש. שם נבקר בפארק עצי הזית ונגלה את הסמלים החבויים בו, וב"טיילת יאיר", הסמוכה למשכנה של עיר בממלכת יהודה.

 

גוש עציון על דרך האבות

בסיור זה אנו נגלה את העדויות הקדומות ביותר לחיים יהודיים באיזור זה, ואת סיפורו של הגוש בעת החדשה.

נתחיל את סיורנו בתצפית על מקור החיים הקדום של ירושלים – בריכות שלמה, שהיוו את מפעל המים הקדום ביותר אשר נועד להבטיח את מקור החיים לעיר הבירה. נמשיך לסיור על דרך האבות – אותה הדרך עלי הוביל אברהם את יצחק לעבר הר המוריה, ונתוודע למתקנים הקדומים שהשתמרו לאורכה.

נבקר בכפר עציון וב"אלון הבודד", שם נכיר את ספור הקמתם של הישובים היהודיים בגוש עציון לפני כמעט 100 שנה, חורבנם במהלך קרבות מלחמת העצמאות, ושובם של הבנים לגבולם לאחר מלחמת ששת הימים.

 

ארץ בנימין

אנו נבקר בשלה הקדומה, בה שכן המשכן בטרם נבנה בית המקדש הראשון בירושלים, וכן בשילה המודרנית, על בית הכנסת הייחודי שבו, המזכיר את אהל מועד, ובמפעל משק "אחיה", המייצר שמן זית מעולה .

נבקר גם בישוב קידה, המתהדר בתצפיות המרהיבה לעבר בקעת הירדן, ונצפה אל ואדי קלט, אשר לפי אחת המסורות הוא נחל כרית בו הסתתר אליהו הנביא מפני זעמה של איזבל, כנאמר בפסוק: "לֵךְ מִזֶּה, וּפָנִיתָ לְּךָ קֵדְמָה וְנִסְתַּרְתָּ בְּנַחַל כְּרִית אֲשֶר עַל פְּנֵי הַיַּרְדֵּן". (מלכים א', י"ז, ג').