יש לנו תיש, מחלבת במברגר משק צאן, סוסיא

תגיות: גבינות, משקים
אתרים קשורים: סוסיא

"אם תסעו דרומה", אמר לנו איש יינות ותיק בקרית ארבע, "חפשו את הגבינות של במברגר בסוסיא. אלה הגבינות הכי טעימות שאכלתי". נסענו דרומה. האיש צודק.


במחלבה המצוחצחת של אבי וקולין - אבי לא מוצא כיסא לשבת. "אני פה עובד, לא יושב", הוא מסביר. הזוג עלה לפני 21 שנה מדרום אפריקה. הם גילו את חלב העיזים וסגולותיו הבריאותיות לא משיגעון בריאותי, אלא פשוט כי לבנם הבכור היתה אלרגיה לחלב.

הם התחילו עם 10 ראש צאן, לקחו קורס גבינות במכללת רופין ומאז רק גדלו, התפתחו והשתבחו. כיום, עם עדר של 60 ראש הם מייצרים גבינות מעולות, יוגורט ואפילו, אם תבקשו יפה, תקבלו שוקו.

הגישה שלהם מאוד הומנית: הם מפסיקים לחלוב את הנקבות ההרות בשלב מסויים של ההריון, ולאחר הלידה נותנים לגדיים לינוק עד גמילה. רק אחר כך מתחילים לחלוב שוב לצרכי המחלבה.

 

איפה?

בסוסיא. הכנסו ליישוב, פנו מייד ימינה, פנו שוב ימינה לכביש עפר, עברו אזור תעשיה, הדיר מצד שמאל

טלפון

052-8903829, 02-9961106

שפות

עברית / אנגלית

כמה זה עולה?

גבינות: 100 לקילו

בשביל מה?

כי גבינות אוכלים אצל המומחים. מאוד טעים

אל תחמיצו שוקו עיזים! זה לא מה שחשבתם!

שעות העבודה

ביקורים וסיורים תאמו מבעוד יום

כשרות

רבנות

 

לגבינות עיזים יש בדרך כלל טעם וריח אופייניים שלא כולם אוהבים. לאלה נמליץ את הגבינה העדינה שלהם. יש גם, כמובן, גבינות חריפות יותר. המחיר ברצפה: 100 ₪ לקילו. הכי טעים והכי זול. אבי מנסה בעדינות ובסבלנות צמחי תיבול שונים בתהליך הגיבון, והתוצאות מדהימות. גבינות ייחודיות, עשויות בקפידה ובאהבה, מתובלות ומעודנות. קחו הביתה בשקיות.

ניתן לתאם סיור חינמי במחלבה ולטעום את מוצריה. תוכלו גם לעשות סדנא חד פעמית שבסופה תהיה לכם גבינה שיצרתם בעצמכם. אורך הסדנא  שלוש שעות.

אפשר להשתתף בחליבת ערב, גם זה בתיאום מראש. ערבי גבינות ויין בשיתוף עם יקב מקומי יתקיימו בקרוב, כך מבטיחים לנו, ובליווי הופעה מוסיקלית.