להריח שוקולד, הולי קקאו מפעל שוקולד, מעלה חבר

תגיות: מזון, שוקולד
אתרים קשורים: מעלה-חבר

ג'ו משוגע. משוגע על שוקולד. הוא מדבר עליו כאילו הוא יין, וכשאנחנו אומרים לו את זה הוא מוחה בבוז.


"יין? לשוקולד יש הרבה יותר תהליכים, הרבה יותר עומק של טעמים". במפעלון שלו, באזור התעשיה של הישוב הקצת מבודד פני חבר, הוא דואג שכל נימת טעם רצויה תגיע מפּרוּ או מהרפובליקה הדומיניקנית, עד לפה שלכם. בשביל זה הוא יגרוס, יקלה, יטחן, יכתוש, יערבב, יחמם, יקרר, יְיָשן ואל תשאלו מה עוד.

המבקר בבית המלאכה הזה [כי זה לא ממש מפעל, זה יותר אמנות], יקבל סיור מלא כולל ליקוקים. אנחנו ניתן לכם את התקציר: את פולי הקקאו המגיעים בשקים ממיינים בקפידה וקולים. מכונת הקליה הראשונה של ג'ו היתה פשוט מייבש כביסה. עכשיו זה קולה קקאו. הוא קולה את הקקאו 25 דקות עד שעה בחום של 120 מעלות. הקליה - כמו כל התחנות בדרך אל השוקולד  חשובה מאוד. גם כאן אפשר לשלוט בטעמים הסופיים של המוצר.

אחרי הקליה שוברים את קליפת הפולים וטוחנים. בפולי הקקאו יש שמן טבעי והוא הנוזל היחיד שמשתמשים בו. אסור, בשום פנים ואופן להוסיף מים. זה הורס הכל. את העיסה הזאת מעבירים למכונה שמועכת אותה עם סוכר. הפועל הוא "למעוך" ולא "להמיס". הקקאו והסוכר נמעכים לפרודות כל כך קטנות שהלשון לא יכולה להבחין בהן, כך שהתחושה היא שהם מאוחדים.

איפה?

באזור התעשיה מעלה חבר [הישוב נקרא גם "פני חבר"]. אחרי השער פנו ימינה. הדלת האחרונה במבנה

טלפון

02-9913182

אתר האינטרנט

holycacao.co.il

שפות

עברית / אנגלית

כמה זה עולה?

15 ₪ - 18 ₪ לחפיסה של 50 גר'

בשביל מה?

לעולם לא תאכלו שוקולד בהסח הדעת יותר. התהליך ירתק ילדים

אל תחמיצו את הטעימות המיוחדות

גישה לנכים

יש

שעות העבודה

בבוקר, בתיאום

כשרות

מהדרין

אחרי כל מיני מכונות שמסובבות ומחממות, מקררות ומערבלות את השוקולד במשך שבועות נוצר בלוק. את זה מיישנים כמה חודשים וג'ו מוכן להשבע שהטעם משתנה ומשתבח ביישון. אחרי היישון שופכים את השוקולד לתוך תבניות משובבות נפש, ומוכרים. יש כל מיני טעמים, ולפעמים יש גם פרלינים, אבל העיקר הוא השוקולד עצמו, עם הרבה מאוד קקאו וטעמי פרי חמצמצים.