אִישׁ בְּמָעוֹן וּמַעֲשֵׂהוּ בַכַּרְמֶל, עשבי קדם קוסמטיקה טבעית, כרמל

תגיות: בריאות , משקים
אתרים קשורים: כרמל

אם מישהו מספר לכם שהוא נוסע לכרמל - תבדקו טוב אם הוא באמת נוסע צפונה.


מעון וכרמל הם שמות שני ישובים קדומים בנחלת שבט יהודה, בדרום הר חברון. ממש כאן, למשל, הסתובב פעם נבל הכרמלי. אל דאגה, הוא כבר לא בסביבה, הוא נעצר ע"י רשות המסים או התפקד לקדימה. כיום מעון וכרמל הם שני מושבים חקלאיים סמוכים, שתושביהם חרוצים, נמרצים ומתוקים מאד. 

עשבי קדם התחיל כמפעל ביתי לתצרוכת משפחתית. כשהטרנד הבריאותי שטף את ארצנו - הבינו החבר'ה שצריך להתרחב  והלכו בגדול. מסתבר שהר חברון ומדבר יהודה, עם האקלים הקיצוני והקשה שלהם,  הם מקום טוב מאוד לצמחים, כי מי ששורד - הוא החזק. ואת החזק הזה צריכים החברים מעשבי קדם למוצרים שלהם.

 

איפה?

בכניסה לישוב כרמל, מצד שמאל, במבנה תעשיה גדול

טלפון

02-9605040, 052-7203755

שפות

עברית / אנגלית / רוסית / צרפתית

כמה זה עולה?

39 - 238 למוצרים. הסברים בחינם

בשביל מה?

בגלל הריחות. לא כל כך מעניין ילדים, נשים יחגגו ויצאו עם שקים

גישה לנכים

בכניסה אחורית. תאמו ויעזרו לכם

שעות העבודה

א'-ה', 8:00 - 17:00. יום שישי בתיאום מראש

את הצמחים מגדלים בבית חגי, בטנא-עומרים וכאן, במושב כרמל. כל הגידולים הם, כמובן, אורגנים. אחרי הקטיף הם מכניסים את הצמח לדוד גדול, כל פעם צמח אחר, ובאמצעות קיטור מפיקים ממנו את השמן האתרי שלו. "וכשיש לכם שמן, מה עושים איתו?" שאלנו בתמימות. ובכן, יש להם מעבדה שעוזרת להם להחליט מה טוב למה, ויש להם את התנ"ך שנותן להם הכוונה רפואית במקביל. למשל לצמח האזוב יש סגולות מחטאות. הרי כתוב: תְּחַטְּאֵנִי בְאֵזוֹב וְאֶטְהָר [תהילים נ"א, ט']. ותכל'ס - זה נכון. הוא באמת מחטא.

התנ"ך גם מייעץ להם איך לקרוא למוצרים שלהם. למשל "מצוקים" היא משחה ממצקת. "מזור", "מי צורי" "מבוע", "רְגלים" [משחה לרגליים], "אספר" ועוד. מנעד המוצרים הוא עצום: ממוצרי טיפול באקנה ועד מטהר נשימה לכלבים, בעיות עור, קרקפת, שמני טיפוח ומסאז', וכנראה שבזמן שאתם קוראים - איזבל, הכימאית של עשבי קדם, בדיוק המציאה עוד משהו.

בעשבי קדם מאמינים שלא כל טיפול מתאים לכל אדם, אלא צריך להתאים אותו לסוג הדם. לכן, לפני שאתם באים, תבדקו מה סוג הדם שלכם. במקום תקבלו סיור, הסבר על המוצרים, ואם תבקשו יפה - גם הנחה.