הדשא של השכן, נימפיאה משתלה [וקפה קטן], מושב תומר

תגיות: בתי קפה, משקים
אתרים קשורים: תומר

הבקעה, אם לא הבנתם, היא מקום מפתיע ולא שגרתי. לכן אנחנו שולחים אותכם למקום שלא הייתם חושבים עליו כאתר תיירות: משתלה. וזו לא סתם משתלה: היא ע-נ-קית, זולה, ויש בה סטארט-אפ מגניב. חכו חכו.

תלמה אגמון ויורם בן עמי הקימו את המשתלה לפני כשבע שנים ומאז הם לא מפסיקים להתפתח. "איך אומרת מלכת הלבבות לאליסה בארץ הפלאות? אם את רוצה להישאר במקום  תתחילי לרוץ!" מצטטת תלמה. "וזה מה שאנחנו עושים".

המשתלה היצרנית הזאת, שמשתרעת ע"פ 80 דונם מלבלבים, מגדלת צמחי גן. הם לא קונים שום דבר מאף אחד, אלא מיצרים הכל ממש כאן. הם מנביטים וזורעים, משרישים, מרכיבים ומוכרים את התוצרת למשתלות בכל הארץ.

 

איפה?

מושב תומר. הכניסה לפני המושב, שילוט ענק וברור

טלפון

02-9400013 או 050-5217146

אתר האינטרנט

nymphea.co.il

כמה זה עולה?

מטר אורך גן-גדר עולה בסביבות 230

בשביל מה?

בשביל לשדרג את הגינה. כנסו בסוף הטיול בדרך הביתה ומלאו את הבגאז'

שעות העבודה

ימים א'-ה': 16:00-8:00, יום ו': 13:00-8:00

לפני שלוש שנים התחילו בסטארט-אפ צמחוני: גן-גדר, שזה גדר חיה מוכנה. קונים אותה לפי מטר, ו-הופ! יש לכם גדר ירוקה ואף שכן לא יעז לחצות את הקו. חלום שהתגשם. כי בגינון, כפי שבוודאי שמתם לב, מאז הדשא המוכן, הכל די שגרתי. מידי פעם איזה חכמונאוט מיבא ומאקלם פרח חדש, אבל זהו. הכל זורם על מי טפטפות. הגן-גדר, לדעת יורם ותלמה, ישנה את התמונה ויטלטל את עולם הגינון.

בימים אלו הם גם מוכרים שיחים מעוצבים גאומטרית, עם שבלונות רשת שהם מייצרים. למשתלה 18 עובדים שמתמחים בעיקר במכירה סיטונאית, אבל גם ליחידים. אותם יחידים יוכלו לפוש קמעה בתוך אחת החממות ולשתות קפה בבית הקפה הפיצי והחמוד.