הכל בצומת אלמוג, על הדרך מתחם שירותי דרך, צומת אלמוג

אתרים קשורים: אלמוג

פעם, כשהיינו נוסעים מירושלים לכינרת או לאילת, היה כביש 1 לכיוון ים המלח מלא ללא שליטה בבאסטות מסוגים שונים. סיבות בטחוניות באו, באחד הימים, וסגרו את הבאסטות. סיבות כלכליות הגיעו באחד הלילות ופתחו אותן שוב.


מתחם "אלמוג על הדרך" הוא הברקה גאונית של מיזם תיירותי, שבסך הכל עושה סדר בבלגן שנערם במשך שנים בצידי הדרך. כל מה שלא ידעתם שאתם צריכים בלב מדבר  תמצאו כאן, בצומת אלמוג. למשל תחנת דלק, או כספומט, חנות נוחות בה הרוב תוצרת חוץ או כדברי מנהלת האתר: "אנחנו מחזיקים את הדברים הכי הכי הכי טעימים". מליון שירותִימִים, גם לנכים, שירותי גברים אקולוגים, בחוץ רחבה עם דוכנים של ערבים מיריחו עם פירות העונה ומוצרים בדואים, שני גמלים, מזנון עם קפה, מאפה וג'אנק פוד, כדים ופסלים, בקיצור  ערימות של דברים שאתם פשוט ח-יי-בים.

איפה?

צומת אלמוג, משני צידי כביש 1

טלפון

02-9942450 או 054-2199804 

כמה זה עולה?

חומוס / פול / גרגירים אצל אבו חליל: 18

בשביל מה?

כי רק פה תוכלו לשים מסיכת בוץ, לאכול נקניקיה, לקנות משקפי שמש ומצופים, וכל זה על גמל יורק ועוד ישפריצו עליכם מים

גישה לנכים

יש ועוד איך

שעות העבודה

 24 שעות, 7 ימים בשבוע

כשרות

אין

 

בפינה שוכנת לבטח חנות מוצרי טיפוח מיָמָמלח ובה מוצרים של מיטב החברות וכל מיני הוקוס פוקוסים עם מסיכות מקציפות וקרמים עם מגנט. חייבים לראות כדי להאמין. בימים אלו נפתח גם קפה אינטרנט הכולל טוסטיה, סנדויצ'ים בריאים, סלטים ויוגורטים, ואפילו קפה ואינטרנט. בין כל האטרף הזה יש רחבה עם כיסאות ושולחנות, ובימים חמים [שזה תמיד חוץ מאולי יומיים בשנה] יש מתזי מים ומאווררים שיתנו תחושת יער טרופי.

בצד השני של הכביש, מעבר לאדי החום העולים ממנו, נראית בבירור חומוסיית אבו חליל. גם זה שייך לעסק. החומוס, הסלטים והפלאפל מוכן במקום. החומוס סביר, הפלאפל טעים רצח. ירקרק, קצת חריף, מממ... ליד החומוס פיצוציה בה אפשר למלא גם טוטו שניה לפני הישימון. ומכאן והלאה  לאורך מאות מטרים לצד הכביש מונחים דוכנים, משתלות, כדים ומסעדות שמחכים שתכנסו. אחרונת המסעדות כאן היא "הצ'אנס האחרון", עליה אנחנו ממליצים בחום. שימו לב: כשאתם עוצרים כאן עשו זאת בזהירות והתרחקו מהכביש הראשי. עדיין זהו כביש מספר 1 בארץ, לא כולם יחכו בסבלנות עד שתחליטו איפה לאכול.