הצימר של השומרון, הצימר של תמרי צימר, חווֹת יאיר

אתרים קשורים: חוות יאיר

בדרך צפונה לשומרון הטבע שמח במיוחד. השמיים כחולים כחולים, הפרחים משוויצים בצבעים שלהם. הירוק היום ירוק מאוד. הדרך לחוות יאיר, שמתחילה בין יקיר לנופים, מתפתלת בתוך חורש טבעי. עצי אלון ואלה, לוטם וקידה מלווים אותנו בסבך ארץ ישראלי. בחוות יאיר הנוף עוצר נשימה. אין דרך אחרת לתאר זאת.


בקצה היישוב - "הצריף של תמרי", פגודת עץ מרשימה המשמשת כבית קפה ומסעדה של תמר ודורון ניר-צבי, עליה בהמשך. לידה  הצימר.

הצימר והבריכה שלצידו שייכים גם הם למשפחת ניר צבי. לדורון יש סיפור חיים מרתק, כל כך שונה מהסטריאוטיפ המתנחלי: עורך דין שגדל בפתח תקווה, קצין מגולני שאפילו היה שליח משרד הביטחון לקונגו. הוא ותמר אישתו מגשימים בחוות יאיר את החזון שלהם: להביא תיירים לשומרון.

"כמו שהגולן נכנס לקונצנזוס הישראלי כי אנשים באו ונפשו וראו כי טוב, כי יפה, כי כיפי וחבל לתת אותו לערבים, כך גם יכול לקרות בשומרון. אני יודע שזה מכנה משותף נמוך. עם אנשים פשוטים אני לא מדבר על ארץ אבות ואידיאולוגיה. אני מכוון לשם. לאהבה. אני רוצה שיבואו לכאן אנשים, שיאהבו את הנופים ולא יסכימו לוותר עליהם".

איפה?

בחווֹת יאיר, בין היישובים יקיר ונופים. שילוט מכווין אל "הצריף של תמרי"

טלפון

09-7941511, 052-4653942

אתר האינטרנט

hatzrif.co.il

כמה זה עולה?

550 ללילה, 700 בשבת לזוג, תוספת לילד 50 . תוספת ארוחת בוקר 60 לאדם

בשביל מה?

כי זה הצימר הכי מדהים ביו"ש

מתי?

בתיאום

גישה לנכים

אין

מתאים למשפחות

מתאים

כשרות

מהדרין

הנחל שנשקף מהצימר הוא נחל אלמגור, שהוא ערוץ של נחל קנה, הגבול של נחלות אפריים ומנשה. בערוץ הנחל המרכזי [בין נופים לקרני-שומרון] יש מעיינות ובוסתנים מדהימים. חוות יאיר הוא גם סופו של מסלול רגלי בן 4 ק"מ, שתחילתו בישוב קריית נטפים. המסלול עובר במערות קבורה מפוארות מתקופת בית שני, שאחת מהן היה של מי שהיה ממונה על ארמון המלך הורדוס.

הצימר עצמו ענק [70 מ"ר] ומושקע. יש בו ג'קוזי גדול, סלון, שני חדרי שינה, מטבח מפואר ומאובזר ובריכת שחיה בצמוד לו. הוא מכיל בנוחות זוג עם ארבעה ילדים.

תמר ודורון השקיעו במקום 350,000 ₪. סכום עתק אם שוקלים את הסיכונים שיש במפעל תיירות באיזור כזה. את ההשקעה הם עשו ללא חשש. "אין לי בעיה להשכיר את הצימר כדירת מגורים כבר מחר, אבל חשוב לי ולתמר שיהיה מפעל תיירות כזה שאנשים יוכלו לבוא ולראות את היופי שבשומרון, 20 דקות ממחלף ירקון".