על סולמות וחבלים, מרכז מורשת, בית אל

אתרים קשורים: בית-אל

מרכז המורשת של בית אל נמצא בבית התרבות בינתיים, עד שימצא תקציב הולם ומבנה הולם למפעל החשוב הזה. במרכז ניתן לצפות בסרט על האיזור וההסטוריה שלו, לראות שני צירי זמן: אחד של בית אל הקדומה ואחד של החדשה. במקום גם מוצגות יצירות של אמני היישוב. בעתיד מתוכנים להיות גם מופע אור-קולי, התנסות בטווית צמר, רכיבה על חמורים, ואפיית פיתות.

חוץ מביקור, המרכז מציע מגוון סיורים ופעילויות. ניתן להזמין סיור מודרך קצר בגבעת הארטיס [פסגת יעקב] בה האבן המפורסמת עליה הניח ראשו יעקב אבינו וחלם את חלום הסולם. בארטיס גם מערות קבורה, גתות ומפעל עתיק ליצור שמן זית בתוך מערה. סיור מעניין.

איפה?

היכנסו לבית אל, אחרי הכיכר משמאל, ליד אולם הפייס, חנו והיכנסו למתחם בתי הספר [כניסות משני צידי האולם] מאחורי האולם יש ספריה, ומאחוריה אולם התרבות. רדו קומה אחת  

טלפון

ג'ודי: 054-6668257, רנדי: 054-5997270, יעל: 02-9975081

שפות

עברית\אנגלית (במידת הצורך גם רוסית)

כמה זה עולה?

סדנאות 30 ₪ לאדם. סיור בארטיס [כשעתיים] + ביקור באולם התרבות [ציר הזמן, מצגת וסרט] 350 ₪ למשפחה או קבוצה קטנה [עד 15 איש], 15 ₪ - 20 ₪ לאדם בקבוצה גדולה

בשביל מה?

בגלל החלום

מתי?

בתיאום

גישה לנכים

למרכז המבקרים יש, לסיורים אין

בסיור נוסף תוכלו ללכת בשביל הגתות מימי בית ראשון ושני, ולבקר ביקב הבוטיק Beit-El Winery.

במרכז מציעים סדנאות המופעלות ע"י איגוד אמני בית אל, ומתאימות בעיקר לקבוצות ילדים או למשפחות: רפאות  ועיטור כדים, פיסול, טוויית וליבוד צמר, פסיפס, ציור שבעת המינים על עץ, הכנת נייר, ועוד. בפינת החי המקומית "חוות אפרים": 30 סוגי בעלי חיים, איזור פיקניק ומתקנים לילדים. במרכז תוכלו גם לתאם ביקור או סיור בבית אל המודרנית - מפעל התפילין, ערוץ 7 ופגישות עם אמני היישוב. את הסיור תוכלו לשלב עם ארוחת צהריים. ההדרכה בעברית או באנגלית, אם תתעקשו יארגנו לכם הדרכה ברוסית.