Pura vida (בספרדית "חיים טהורים"), חוות ארץ האיילים, פארק אטרקציות


חוות ארץ האיילים היא פארק אטרקציות לכל המשפחה, הממוקם באמצע יער, בלב גוש עציון. ז


זהו מקום מצוין לכל כך הרבה מטרות, שאנחנו לא יודעים מאיפה להתחיל. את החווה הקימו ליאור ואוהד, שני צעירים מהאיזור, שחיפשו שטח להגשים חלום ולהקים חווה בישראל במקום לקנות אי בקוסטה ריקה. לאחר תלאות רבות הקימו השניים בשטח מיוער חוות גידול טבעית [חי-בר], בה מנוצלים העצים, הגובה והאקלים לגידול איילים, יחמורים, קמרונים, ובעלי קרניים אחרים כמו יעלים וכבשים אפריקאיות.

בחווה דאגו שתהיה פעילות לכל גיל, ככה שאין מצב שמישהו מכם ישתעמם.

אז מה יש לנו? נתחיל בקטנים: גן שעשועים, טרמפולינה באנג'י, שזאת טרמפולינה גדולה בה קושרים את הילד בריתמה והוא יכול לקפוץ, לעשות סאלטות ולצרוח. ותאמינו לנו, זה מה שהוא יעשה. רכבת עם קטר ושלושה קרונות, שנוסעת על פסים ועושה טוּ טוּ. קרוסלה נוסטאלגית עם סוסים מסתובבים. הילדים יסתובבו והזקנים יחזיקו ידיים וימחו דמעה.

פקס

050-5388705 או 050-2041201

אתר האינטרנט

deer-land.co.il

כמה זה עולה?

קיר טיפוס 15 ₪, אומגה קטנה 25 ₪, גדולה 100 ₪, חי בר 25 ₪

בשביל מה?

קצת יותר קרוב מקוסטה ריקה, קצת יותר מגניב ממוזיאון המדע בירושלים

שעות העבודה

א'-ה': 19:00-9:00. שישי עד שעתיים לפני כניסת השבת

לקצת יותר גדולים יש פארק חבלים, שזה מסלול גבוה באויר בו צריך להחזיק, לטפס, למשוך, לזחול ולעבור בתוך. אחלה כיף. חי בר, שתכף נגיע אליו, ומעליו  אומגה קטנה.

לגדולים יותר יש קיר טיפוס, ואומגה ע-נ-קית של 400 מטר, בה המתאבד הצעיר תלוי בגובה של 120 מטר מעל ואדי מדהים, צורח את נשמתו [אם הוא מספיק] ומתפלל במהירות "שלא יגמר לעולם". כשיורדים מהאושר הזה וכשהרגליים מפסיקות לרעוד, מתרעננים במי המעיין ומחכים לג'יפ שיאסוף אתכם חזרה לחווה. בדרך יסבירו לכם שזאת האומגה הכי גדולה בארץ אבל למי איכפת. העיקר שזה הכי כיף בארץ.

הגענו. נרגענו. עכשיו זה זמן מצויין לבירה קרה במרפסת העץ של הפאב של החווה. איזה פאב! יא וואילי! בדיוק כמו שפאב צריך להראות. קצת וואחשי, מלא פוחלצים, רהיטים מעץ גושני, וכורסאות סבתא מול הנוף המדהים. את המבנה בנו החבר'ה בהשראת קוסטה ריקה, על עמודי עץ מעל המדרון הצופה לנוף. ככה שותים בירה, אם לא ידעתם. בפאב, חברי החווה עושים גם הופעות ואירועים. שווה להתעדכן. בקיץ פתוח בחמישי ומוצ"ש, בחורף פתוח רק באירועים. אין כאן אוכל בכלל, אלא אם כן הזמנתם קייטרינג. בלי קשר לכל השאר  זה מקום טוב להגיע אליו.

קבוצות מעל ל 20 איש יכולות להזמין אוכל חלבי או בשרי.

החי בר, שלשמו התכנסנו, מלא בעלי קרניים. יחמורים מתוקים, איילים אדומים אציליים ביבוא אישי מסקוטלנד, אייל נקוד מדהים, איילים ויעלים. יש גם סנאים ["העכבר האמריקאי", אומר לנו המדריך בגועל קל], תוכים, ארנבות, עדר יפה של עיזים וכבשים, לם ולמה, ואפילו סוס ננסי [מאותגר אנכית]. אם באתם לפינת ליטוף - ישב איתכם מדריך ויעביר ביניכם חיות קטנות וחמודות.

אפשר לעשות כאן פעילויות גיבוש, ספורט אתגרי [אם לא הספיקה לכם האומגה וקיר הטיפוס], ואפשר אפילו לבקש יפה ויקימו לכם אוהל גדול בו תוכלו לישון בלילה. שירותים ומקלחות במקום. השכמת הבוקר בלב היער - באחריות ציוץ הציפורים. אחלה חיים.