"תפור עלייך", תכשיטים מלאכותיים ובית פר לתפירה, בת עין

אתרים קשורים: בת-עין

לאה ומאיה – שתי אומניות, "עולות עם וותק", שסירבו לוותר על חלומן. בעת האחרונה הן חולקות את שמחת היצירה עם נשים אחרות.

מאיה רוזנברג – תכשיטנית שלמדה בבצלאל, יוצרת תכשיטים מיוחדים במינם עבודת יד. בסטודיו שלה ניתן לראות עגילים, צמידים ושרשראות בסגנון אתני. בעבודותיה מאיה משתמשת בחוט אחיד, חרוזים, גבישים ואבנים חצי יקרות. "אני בעיקר אורגת בעזרת חרוזים בחוט ומחט, - מספרת מאיה, - אך אני עובדת גם עם מתכות יקרות". שילוב הטכניקות המגוונות של אריגת החרוזים באותו מוצר מעניק ייחודיות לעבודותיה. ניתן להיפגש עם מאיה בסטודיו שלה ולרכוש את עבודותיה שמחירם נוח מאד.

 

איפה?

ביישוב בת עין. אתם צריכים בנין שלישי משמאל מכניס ליישוב. בית וורוד, גג אדום, לוגו נאה. אי אפשר לפספס

טלפון

מאיה - 02-9933547, לאה - 054-7827704

שפות

עברית \ רוסית \ אנגלית

כמה זה עולה?

עגילים ושרשראות דקות: 100 - 150 ש"ח 

בשביל מה?

בשביל התכשיטים המיוחדים של מאיה והפרויקט המרשים של לאה

גישה לנכים

יש

שעות העבודה

בתיאום

 

ממש לידה של מאיה עובדת עוד אומנית מוכשרת אחת: לאה דינר. היא מנהלת את הסדנה לתכנון ותפירת הבגדים, הנקראת כמו המקום כולו "תפור עלייך". לאה עלתה ממוסקבה לפני יותר מ-20 שנה. היא בוגרת בית הספר למשחק על שם ש'פקין. בישראל לאה עבדה בסלון לכלות, ולאחר מכן פתחה מתפרה לשמלות כלות ושמלות ערב, וכן תלבושות לתיאטרון.

בשנים האחרונות לאה העזה לפתוח את בית הספר (סדנה) לתפירה. עשרות נשים מכל האזור מגיעות ללמוד ממנה. לאה פיתחה שיטת הוראה מיוחדת, המאפשרת בקלות ללמוד את מלאכת התפירה. בעתיד לאה מתכננת לפתוח מרכז לימוד גדול, בו תוכלנה נשים ובחורות ללמוד ולהעלות את רמת התפירה שלהן. לאה מאמינה, שבאופן זה נשים רבות תוכלנה להביא לביתן את שימחת היצירה, רעיונות חדשים ולא פחות חשוב – חיסכון בהוצאה למשפחה. כמובן, הידע והיכולות שניתנות בסדנה יאפשרו למשתתפות עצמן לחדש את מלתחתן על פי צו האופנה של החברה הדתית. אתם יכולים להיכנס ל"תפור עלייך" כדי לראות, לשמוע, לקבל רעיונות חדשים ולקנות משהו...