הזדמנות אחרונה לסיבוב פרסה, הצ'אנס האחרון מסעדה, צומת אלמוג

אתרים קשורים: צומת ארגמן

"הצ'אנס" הוא מוסד ותיק ומכובד, אליו היינו הולכים באמצע הלילה כשהיינו בדרך צפונה או דרומה והחלטנו לנשנש משהו לפני המדבר הגדול. כשקם לפני 15 שנה היה בודד בצומת אלמוג, סנונית [על האש] שמסביבו התפתחה סצינה ענפה של גמלים-כדים-דולפינים ואיילות של ערביי האיזור.


פעם זה היה אוהל שבנה ועיצב דני, המושבניק המסוקס ובעל המקום. האוהל הזה היה המקום הרומנטי ביותר בארץ לפי עיתון "לאישה" [שהוא תנ"ך מבחינתנו]. לפני שלוש שנים קצר חשמלי שרף עד היסוד את מפעל חייו של דני. הוא בנה אותו שוב. הפעם מבנה יציב שלא נשרף בקלות, שעדיין משמר בפינות משהו מאווירת האוהל המקורי. והאוירה במקום באמת ייחודית. ערבוב של קפה בגדד + בוב מארלי + יישובי הבקעה + וואחשיות ישראלית.

איפה?

על כביש 1, מיד אחרי צומת אלמוג, בקצה מתחם הדוכנים

טלפון

02-9409414

כמה זה עולה?

טוסט לאפה + ירקות [מנת הדגל] 42

אירועים מיוחדים

ארוחה באוירה בדואית באמצע הלילה

בשביל מה?

בשביל להרגיש שוב טרמפיסטים צעירים

גישה לנכים

יש

שעות העבודה

24:00-8:00 שישי עד שעה לפני כניסת השבת, מוצ"ש פתוח

כשרות

רבנות

דני וורד אישתו גרים בורד יריחו. פעם גידלו ירקות ופרחים והפסידו המון כסף. השם "הצ'אנס האחרון" נקבע כי הוא היה הצ'אנס האחרון שלהם להתפרנס בכבוד, ולא, כפי שחושבים רבים, הצ'אנס האחרון לפיתה לפני טבריה הרחוקה.  

במקום יש מטבח חלבי ובשרי, הפועלים זה לצד זה בהרמוניה כשרה ונעימה. הצ'אנס הוא מקום מצוין לארוחה זוגית רומנטית ולא יקרה, כאילו "סתם עצרנו באיזה מקום בדרך", ומתאים גם למשפחות וקבוצות. התפריט המגוון יענה על כל צורך: מקפה וטעימות, דרך פלאפל וצ'יפס, ועד לארוחה בשרית מושקעת. ורד ודני מבשלים הכל, את הסלטים, את תערובת הקבאב, ואפילו את ההמבורגר, שהיה לנו די טעים. מה שהיה ממש טעים היא המקלובה, האורז ההפוך, שאפילו פרסים מקצוענים מתים עליו.