בורא פרי העץ, כרם קרסנטי שמן זית, עפרה

תגיות: משקים, שמן
אתרים קשורים: עפרה

הבן של דפנה וסמי קרסנטי רצה פלאפון. "רוצה סלולארי? תעבוד!" אמרו הוריו. וכך היה.


כל יום שישי יורד אהרון עם אביו הגאה לכרם הזיתים ["אומרים כרם, לא מטע" מסבירה דפנה, אם המשפחה] והם עובדים את האדמה. כמו שצריך. פעם בשנה מגיעה מכונה שקוראים לה "מנערת" לכרם ו"עושה פרקינסון לעצים", כדברי דפנה. הזיתים נושרים ועוברים לכבישה במשק אחיה שבישוב שילה         [עמ' 60]. שם השמן נח בחביות חודש חודשיים וכל הג'יפה שוקעת. ברוב בתי הבד מסננים את השמן משאריות הפרי. בכרם קרסנטי לא. השמן המתקבל כבד ועכור ומלא טעמים. ככה הם אוהבים את זה. האמת  הם צודקים. שמן טעים מאוד, קצת חריף וקצת מר, עם טעם דומיננטי.

איפה?

בעפרה. היכנסו ליישוב, פנו בכיכר ימינה וסעו המון המון ישר. פנו ימינה ברחוב לוי. בית מס' 1 

טלפון

02-9974143, 054-5680064

בשביל מה?

כי טוב שמן טוב

מתי?

בתיאום

מידע שימושי

הזמנות גדולות ניתן לבצע בטלפון

כשרות

רב היישוב

דפנה מספרת לנו על הסירוגיות של הזיתים בארץ. יש שנה פוריה מאד ושנה חלשה. לכרמים צעירים יש סירוגיות משלהם אבל אחרי כמה שנים, דרך נס, הם מתאימים עצמם לסירוגיות הארצית. פלא. "שמן הזית בארץ עובר מהפכה זנית", אומרת דפנה. "כמו שיין בוחרים לפי זן הענבים, כך גם שמן הזית. עוד מעט כבר לא יהיה שמן לטיגון או לבישול, אלא שמן זית סורי, פישולן או ברנע".

את הבקבוקים גברת קרסנטי ממלאת בבית ומביאה עד לבית המזמין [אם המזמין הוא מעפרה]. אפשר למצוא את התוצרת המשובחת שלהם גם בנתניה, שם המשווקת הראשית היא אמא של סמי. מי שלא שפר מזלו לגור באחד משני המקומות האלה מוזמן להגיע לבית קרסנטי בעפרה ולקנות שמן. הגדלים מגוונים: מבקבוקון 250 מ"ל שמתאים כקישוט לשולחן, מתנה או כחלק ממשלוח מנות, ועד לג'ריקנים אדירי מימדים של 5 ליטר.