נוער גבעות ויין, יקב גבעות יקב בוטיק, גבעת הראל


גבעת הראל היא גבעה לדוגמה.


מאחז שהפך לישוב כפרי אסתטי ומטופח, בניה פרטית מקסימה ומוקפדת פזורה ברחבי הגבעה [בניגוד לישובים רבים בהם הבניה רוויה וצפופה], חקלאות יהודית מעוררת השראה, ונוף מהמם. הגבעה ממוקמת בלב גוש שילה-עלי, והדרך אליה יוצאת מצומת שילה [המסוכנת, פנו בזהירות] ועולה על גבי שלוחה ארוכה עמוסת כרמי יין ומטעי זיתים. כולם של יהודים. רק הדרך כל כך רומנטית שאתם חייבים לקפוץ, אפילו לסיבוב קצר ברכב. בגבעה כמה פינות חמד מקבלות קהל שיתאימו לתצפית, ישיבה או פיקניק. הבעיה היחידה עם הגבעה המקסימה היא נגישות בעייתית. שער לא מחוכם שהוצב בכניסה לישוב, סגור בדרך כלל ושומר בשער אין. תפיסה תיירותית מעניינת, תודו. הדרך היחידה לפתוח את השער היא טלפונית, ולכן אתם צריכים חבר טלפוני שגר במקום או תירוץ טוב לבוא לבקר. כאן אנחנו נכנסים לתמונה ומציעים לכם פתרון: יקב גבעות הוא סיבה מצוינת לביקור.

 

איפה?

בגבעת הראל, מול הישוב שילה. מכביש 60 רדו בצומת שילה לדרך הצרה העולה לגבעה. שימו לב - הצומת עמוסה בתנועה והיציאה דורשת זהירות. אם הגעתם מצפון  פנו ימינה לגבעת הראל. אם הגעתם מדרום [מירושלים] לא תוכלו לפנות שמאלה. פנו ימינה לכיוון שילה, עשו פרסה ובצומת המשיכו ישר. סעו ישר, עברו את השער, ופנו שמאלה ולמעלה בדרך עפר קצרה עד היקב  

טלפון

09-7921292 משרד

054-3231686  ד"ר שיבי דרורי   

050-7250806 אליאב

 

אתר האינטרנט

www.gvaot-winery.com

כמה זה עולה?

"מצדה" 250 לבקבוק, סיור 25 לאדם כולל טעימות

בשביל מה?

קפיצה קטנה לטוסקנה

מתי?

בתיאום

גישה לנכים

יש

כשרות

מהדרין

יקב גבעות הוא חלק מהפריחה של היקבים בשרשרת ההרים מחברון ועד השומרון. הגובה, הפרשי הטמפרטורות והאדמה [בקיצור  - טרואר, כלומר, תנאי הסביבה לגידול] מייצרים ענבי יין מעולים. אמרו את זה קודם, לפנינו, ויעידו על כך הממצאים הארכיאולוגים בשטח, המספרים על תעשיית יין עניפה. יקב גבעות הוקם בשנת 2005 על ידי ד"ר שיבי דרורי ואמנון וייס, מתוך אהבה ליין טוב, ומתוך אמונה שיצא יין איכותי במיוחד בנתונים הקיימים.

יקב גבעות הוא יקב בוטיק, המייצר כ-18,000 בקבוקים בשנה בלבד. הענבים גדלים ליד היקב ונבצרים לפנות בוקר. קרבת הכרמים ליקב מאפשרת להפיק את היין מהענבים בעודם קרים, ולהגיע על ידי כך לרמת איכויות גבוהה של תהליכי התסיסה והיישון. עם הזריחה מגיעים הענבים ליקב ועוברים מיד תהליכי הפרדת הפרי מהשדרות, מעיכה וסחיטה עדינה של הענב. הענבים מועברים למיכלי נירוסטה לשריה קרה, ולאחריה מופעל תהליך תסיסה באמצעות שמרי יין.

עם סיום התסיסה היין מועבר ליישון בחביות עץ אלון. עם סיום היישון בחביות, נערכת טעימת היינות על ידי היינן וחלוקתם לקטגוריות איכות. בשלב זה יוצר היינן את "הבלנדים" [הערבובים] בסדרות השונות.

אז מה מייצרים כאן? שלוש קבוצות עיקריות: "מצדה"  - סדרת העילית המעולה של היקב. טעמנו מצדה בציר 2007 . באמת יין מצויין. "גופנה"  סדרת הרזרב. בסדרה הזאת תוכלו למצוא כל מיני בלנדים מעניינים, ואפילו ערבובים של יינות אדומים ולבנים! והאחרונה  הרודיון, סדרת הבסיס.

חוץ מביקב תוכלו לעשות סיבוב בגבעה ולבחור מקום נחמד לעצירה. באיזור נמצאת "מערת הנחושת", שלא ברור למה קוראים לה ככה. בתוכה מקומות ישיבה מסודרים ובחוץ שולחנות פיקניק מול הנוף. מקום טוב לאירועים קטנים ופיקניקים. סמוך ליקב נמצא מצפור אברהם ע"ש אברהם גביש, ממנו רואים את כל הסביבה ושלט אפילו מסביר למתבונן מה הוא רואה. מקום מקסים, שליו, נעים ומטופח.