האיש שהמציא את החיים הטובים, תניא יקב בוטיק, עפרה

אתרים קשורים: עפרה

מה נכתוב על יקב תניא שעדיין לא נכתב/צולם/סופר?


יורם כהן הוא מחלוצי הז'אנר ביהודה ושומרון. אולי הוא לא הראשון, אבל הוא ללא ספק המגניב ביותר מבניהם. טיפוס צבעוני, עם קוקו וסרפאן, סופר וצלם, טייל, גולש, ג'יפאי וחקלאי, ואולי עד שתבקרו אותו יתווסף לו מקצוע חדש, מעניין ומתוק להחריד. כן. והוא גם ההוא מהאח הגדול.

ביקב הוא מייצר שלוש סדרות עיקריות: הלל, אליה ואנוש, ברמות שונות. לכל אחת המאפיינים שלה, ויורם ישמח לספר לכם על הטעמים ובני בני בנות הטעם המרכיבים כל לגימה. אחרי כמה טעימות תוכלו אולי לשים לב לגוונים ולסיומות של פירות יער, שוקולד או קפה, ליצ'י או דובדבן, או אולי זה פשוט כח השכנוע של יורם.

 

איפה?

בעפרה. מיד אחרי הכיכר פנו ימינה. סעו עד הסוף ופנו שמאלה. פנו שוב ימינה והגעתם למעלה בני עקיבא. אחרי כ 150 מטר חנו ליד הכרם ועלו למרכז המבקרים, בחצר ביתו של מר כהן

טלפון

050-9974949

אתר האינטרנט

tanyawinery.co.il

בשביל מה?

לא ברור מה יותר טוב, יורם או היין. בואו בשביל שניהם

מתי?

בתיאום

מידע שימושי

ניתן להזמין את היין דרך האתר, המשלוח בתשלום נוסף

כשרות

מהדרין

היקב הוקם ב-2001 ובשנה הראשונה ייצר 800 בקבוקים. היום תניא היא אימפריה: 30 אלף בקבוקים שענביהם גדלים ב-27 דונם של כרמים 900 מטר מעל פני הים בעפרה, ועוד 28 דונם בגוש עציון. אבל כל המספרים האלה באמת לא משנים כלום: היין מצויין.

מתחם חדש לאירוח של שמונים איש נפתח לצד ביתו, בו הוא מגיש ארוחות בשריות או חלביות ע"פ הזמנה. חדר טעימות במערה חצובה בסלע הוא מקום טוב לתריסר טועמי יין. ישבנו במערה, טעמנו ג'רבה, יין פורט לבן [!] שיורם מייצר פעם בשלוש שנים. יין פשוט מ-עו-לה. במערה האפילה, עם יין ביד, יורם הסביר שביין, כמו באמנות, השלם הוא הרבה יותר מסך כל מרכיביו. יש קסם כזה.