נעים מאוד, שדה כָּלֵב, ענבים וגודגדנים, בָּנ י-נָעִים

תגיות: יין, משקים
אתרים קשורים: בני-נעים

ב-1936 נרכש שדה מזרחית לחברון. לימים הוקמה העיר קרית ארבע וב-1981 החליט מנחם ליבני, תושב המקום, לגאול את השדה משממונו. הוא חכר אותו ונטע בו ענבי יין ועצי גודגדן. מאז ועד היום העבודה בשדה נעשית בידיים עבריות בלבד. הכרם בשבילו הוא גם פרויקט חלוצי-חינוכי.


השנים הראשונות היו קשות. מאות פיגועים ונסיונות פיגועים הבהירו לליבני שהוא ושדהו אינם רצויים כאן, בפאתי הכפר הערבי בני נעים. כיום אמצעי האבטחה שופרו והשכנים כנראה הבינו שקשה להפחיד את מנחם. הוא כאן והוא מתכוון להשאר.

בין בקבוק תבערה לצמיג בוער נוצר כאן משהו אחר, שלשמו התכנסנו: היין. הענבים מזן קברנה, פינו נואר ושירז, נבצרים ומועברים ליקב שבמושב כרמל. שם היינן ברונו סוחט, מסנן ומיישן אותם בחביות עץ עד שיוצא יין טעים מאוד.

 

איפה?

בפאתי הכפר בני-נעים. סעו דרומה על כביש 60, כמה מאות מטרים אחרי הפניה לקרית ארבע פנו שמאלה ע"פ השילוט ל"בני נעים". שדה כלב משמאלכם

טלפון

052-4214426

כמה זה עולה?

בקבוק יין 100

בשביל מה?

כי יין בחברון - מאז ולתמיד

מתי?

קטיף - בקיץ בתיאום, יין + סיור  - תמיד בתיאום

גישה לנכים

לא נוחה

כשרות

רבנות

 

היקב הוא יקב בוטיק ומייצר פחות מ-10,000 בקבוקים מדי שנה. כל שנה הכמות גדלה. תוכלו לרכוש את היין ביקב, בכרם או בביתו של מנחם תמורת כ 100 ₪ לבקבוק. הלוגו של היקב הוא העתק של ידית קנקן יין בת 3700 שנה ועליה הכתובת "למלך חברון". אם הרגע יצאתם ממוזיאון ארץ יהודה  ראיתם אותה.

כמעט שכחנו את הגודגדנים. כאן, כמו במקומות אופנתיים אחרים בארץ ובעולם, תוכלו להתנסות בקטיף עצמי ולחזור הביתה עם סלסלה מתוקה.