קם לתחיה וחזר לישון, בית הארחה קליה קיבוץ קליה

אתרים קשורים: קיבוץ קליה

בשנות ה-30' - 40' של המאה הקודמת היה לא רחוק מכאן מקום שנקרא מלון קליה (על שם הקאליום - אשלגן, אחד ממחצבי האיזור).


מבנה מפואר על חוף ים המלח, שאירח שועי עולם לנופש חמים. האגדות מספרות שדוד בן גוריון שהה כאן בעת הצבעת האום על הכרזת המדינה. לאחר קום המדינה נפל המקום בידי הירדנים ונחרב עד היסוד. בחפירות ארכיאולוגיות פיראטיות שנערכו אחריו נמצאו כנראה יסודות המלון, וחשוב מכך  נמצא בקבוק וויסקי מראשית המאה. מגניב.

כיום שבנו אל ארץ אבותינו, ובקיבוץ קלי"ה מציינים בגאווה כי קם לתחיה ים המוות. את יסודות המלון מציין שלט צנוע, ובקיבוץ היפה והירוק הוקם במקומו בית הארחה מצוין.

בבית הארחה קליה שמנוהל ע"י צוות מקצועי ואדיב, יש 64 חדרים ברמות ובגדלים שונים, מחדרים זוגיים ועד מיני סוויטות. בכל חדר יש מקרר קטן, קומקום, קפה ותה. על אף הכפריות, הרמה גבוהה: החדרים עצמם נעימים ונקיים מאד, והמתחם ירוק, מוצל ומטופח בקפידה. בלובי ובסביבותיו יש אינטרנט אלחוטי. ארוחת בוקר כלולה במחיר ומוגשת כל בוקר. ארוחות צהריים וערב תלויות בקבוצות שבאות להתארח. אם באה קבוצה כזאת - ניתן להצטרף אליהן לארוחה, בתשלום. אם לא  יש מספיק מסעדות באיזור.

 

איפה?

קיבוץ קליה

טלפון

02-9936333

אתר האינטרנט

kaliahotel.co.il

כמה זה עולה?

זוג בסוויטה באמצע השבוע כולל ארוחת בוקר 400

אירועים מיוחדים

את ההרקדה בערב שבת אחרי האוכל ברחבת חדר האוכל

בשביל מה?

כי אם דוד בן גוריון נח פה, אז גם אתם יכולים

גישה לנכים

בחלק מהחדרים

שעות העבודה

המשרד עובד בשעות 8:00 - 23:00 

כשרות

יש

 

אמנם שקט כאן, אבל יש מה לעשות. הקיבוץ עצמו ירוק ויפה, ושוה לעשות בו סיבוב. אחרי שגמרתם את הסיבוב [4 דקות לפי שעון ים המלח], הגיע הזמן להתחיל להנות. כניסה לבריכת השחיה של הקיבוץ, הפתוחה 7 חודשים בשנה, כלולה במחיר החדר וכן כניסה לחוף קליה הסמוך. לאורחי בית ההארחה יש הנחה בכניסה לאתר קומראן, מרחק הליכה מהקיבוץ [שימו לב: הליכה היא מושג יחסי למזג האויר. אל תצאו לטיול בצהרי יום קיץ]. "מיד-בר", הפאב של הקיבוץ, ישמח לארח אתכם בכל ערב פרט לשבת. ילדים יכולים ללכת לרפת לראות חליבה, המתקיימת שלוש פעמים ביום במשך שעתיים כל פעם, בשעות 3:00 [כן, זה שלוש בבוקר! אללי!], 11:30 ו-18:00. בקיבוץ גם יש פינת חי.

מבוגרים יותר ימצאו כאן רכיבה וטיולי סוסים, טיולי ג'יפים וטרקטורונים, מסאג' וביקור אצל אמני הקיבוץ, הכל בתיאום מראש. מידע וטלפונים תקבלו בקבלה של בית ההארחה. עבודות של אמני הקיבוץ ניתן לראות ולקנות בלובי. וזה יפה.