נופש בספר, גבעת ינוח, אירוח ביתי, איתמר

אתרים קשורים: איתמר

רק תבואו!


גבעת ינוח – הוא מאחז קטן הנמצא לא הרחק מהישוב איתמר. במקום חיות רק שבעה משפחות. למרות מספר התושבים בלא גדול, המקום מעניין מאד. כל תושבי המאחז עלו ממדינות ברית המועצות לשעבר. אחד ממייסדיו הוא המהנדס אלכסנדר גימבורג, העובד באוניברסיטת יהודה ושומרון באיראל. זמן מה אלכסנדר חי בגבעה זו לבדו, ורק לאחר מכן בהצטרפו אליו אנשים נוספים. היום הוא מזמין את כולם להכיר את גבעת ינוח. לאורחים מצפה קבלת פנים חמה וביתית ללא תמורה כלל. אלכסנדר אינו מורה דרך ואת הפרויקט לקבלת האורחים הוא מארגן בזמנו הפנוי. לינה לאורחים כאן בחינם! מי שרוצה יכול לתרום לפיתוח המאחז, אך זו כמובן לא חובה.

אלכסנדר מזמין את אורחיו מהארץ ומחו"ל לנפוש ולעשות שבת בגבעת ינוח, על הגבעה השקטה, ממנה רואים את נופי עמק שכם. לאורחים מצפים גם טיולים מרתקים. ביום שישי תוכלו לקבל סיור פרטי ברכב על גבעות האיתמר (מומלץ ביותר!) ובשבת ניתן להגיע ברגל ל"מצפה שלשת הימים", הנמצא במרחק דקות הליכה אחדות מהמאחז. מצפה זה נקרא כך, משום שממנו ניתן לראות בימים בהירים בבת אחד את ים התיכון, ים המלח ואת הכנרת. נוף המשתקף משם מכל הימים הוא עוצר נשימה.

איפה?

בגבעות איתמר. כנסו ליישוב, פנו בכיכר שמאלה וצאו מהשער האחורי של היישוב, סעו ישר כ-6 קילומטרים מזרחה. תראו מימינכם את גבעות עולם, ומשמלכם תראו קרוואנים. הגעתם

טלפון

054-3231621 אלכס

שפות

אברית \ רוסית

כמה זה עולה?

חינם! מי שרוצה יכול לתרום לפיתוח המקום

אירועים מיוחדים

טיולים רגליים בשבת, בשישי סיור ברכב

בשביל מה?

כדי לראות את החלוצים דוברי הרוסית בלי לחזור בזמן 100 שנה 

מתי?

סוף שבוע (שישי-שבת) בתיאום מראש. תשבי המאחז שומרים שבת

גישה לנכים

יש

כשרות

משפחות דתיות ללא תעודות הכשר

כל תושבי המאחז רואים בקבלת האורחים את הפרויקט המשותף שלהם. משפחה, המעוניינת לבקר בגבעת ינוח תוכל לקבל לשבת את אחד הקרוואנים במקום. ואם אין קרוואן פנוי, אלכסנר ישאיר לכם את ביתו ויישן אצל השכנים. רק תבואו! בדרך כלל האורחים מביאים אוכל לעצמם, אבל מי שמעוניין יכול להתארח לסעודות אצל תושבי המאחז.

אלכסנדר תמיד מזהיר את אורחיו, שלא ימצאו במקום צימר עם ג'קוזי. אבל הם ימצאו שם את כל היתר: קרוואנים המצוידים בכל הדרוש כגון מיטות, חשמל, מים, תנורים ופלטות שבת. אבל העיקר אלה הנופים הקסומים ושקט ללא גבולות.

במהלך השבת תושביו דרך כלל מזמינים את האורחים להכיר, לדבר ולהשתתף ברוח החלוציות של המקום. מפגשים אלה הם הזדמנות נדירה לשמוע סיפורים על החיים במאחז, על הקרבה לאדמה ולארץ, ובעיקר על הדרך המדהימה, אותה עברו מייסדי המדינה לפני מאה שנה ועוברים תושבי גבעת ינוח ומקומות אחרים היום – מרוסיה הרחוקה והקרה אל  ארץ ישראל.