בזכות יוסף הצדיק, יקב הררי קדם, יצהר

אתרים קשורים: יצהר

והָיָה אִם שָמֹעַ תִּשְמְעוּ... ונתַתִּי מטַר אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ יוֹרֶה וּמַלקוֹשׁ


אריאל בן שיטרית הוא יהודי פשוט. פשוט מהמם. הוא לא מתחכם בשום נושא ובטח לא בכל הנוגע לכרם שלו. כאן הוא מקפיד על מצוות התלויות בארץ בלי שטיקים וטריקים, על חקלאות אורגנית ועל עבודה עברית ע"י תושבי האזור. איש עקרונות. 
 
איפה?

ליד יצהר. אחרי שער היישוב עלו חצי ק"מ, חצו את היישוב, ואחרי תחילת הירידה פנו ימינה לדרך כורכר, רדו בה ופנו שמאלה

טלפון

050-9972605

כמה זה עולה?

ֹּרָת 130 , שֹהַם 100   

בשביל מה?

בשביל להזכר מה זו יהדות תמימה

מתי?

בתיאום

כשרות

הרב דודקביץ', מהדרין שומרון

 
הוא מאמין שהגמול מגיע אחד לאחד. כמו שנאמר בקריאת שמע: "והָיָה אִם שָמֹעַ תִּשְמְעוּ... ונתַתִּי מטַר אַרְצְכֶם בְּעִתּוֹ יוֹרֶה וּמַלקוֹשׁ. ואָסַפְתָּ דְגָנךָ ותִירֹשְךָ ויִצְהָרֶךָ". כשהשתילים בכרם היו רכים, השקה אותם אריאל קצת, וזהו. מאז ואילך הוא הסתמך רק על מ ט ר בְּעִתּוֹ. כך גם כשהכרם היה כרם רבעי. כיום אין בית מקדש, אז הוא לקח את הפרי לסיבוב שערים בירושלים. 
 
כשהגיעה השנה השישית, התייעץ אריאל עם מדריכי כרמים שאמרו לו שאם לא יזמור את הכרם בשנת השמיטה הכרם יקרוס וימות. אבל אריאל בשלו: "הרי כתוב במפורש "את כרמך לא תזמור". זה איסור דאורייתא. אנחנו לא נעבור עליו. מה עשינו? "בצרנו מוקדם והמעטנו מאד בהשקיה. קיבלנו במקום 4 טון בשנה רגילה - 14 טון. בדיוק כמו שהתורה הקדושה מבטיחה לנו - קֶש על החשבון!" 
 
הכמות, במקרה הזה, לא באה על חשבון האיכות. שתי מדליות זהב ומדליית כסף אחת בצר היקב על היבול הזה, בתחרות הנחשבת ביותר בארץ: אשכול הזהב. "אחד לאחד ראינו את אהבת ה' אלוקינו" אומר בן שטרית. יין הפורט שלהם מעולה. הם קוראים לו פֹּרָת, ע"ש יוסף. לסדרה הזנית שלהם, שזכתה בפרסים שלעיל, קוראים "שֹהַם", שזו האבן של יוסף הצדיק בחושן. ביקב יש חדר טעימות מחופה עץ וממוזג. גם למי שלא משתגע על יין כדאי לבוא, ולו רק בשביל לפגוש איש עם אהבה עמוקה לארץ ולבורא עולם, אהבה פשוטה ולא מתחכמת.