בורא פרי הגורמה, יקב הר ברכה יקב, מרכז מבקרים ומסעדה, הר ברכה

אתרים קשורים: הר-ברכה

ניר לביא מייצר 5,000 בקבוקי יין בשנה.


 ב-1998, כשהקים את היקב, היה זה אחד היקבים הראשונים על ההר. היום פריחת היקבים באיזור היא כבר עובדה מוגמרת והפרסים שהם גורפים בתחרויות בארץ ובעולם היא הוכחה לטיבם. את היינות של ניר אפשר למצוא במסעדות גורמה בתל אביב, אצל ניר צוק בקורדיליה, אצל רושפלד, ואצל רבים וטובים ששמים את הפוליטיקה בצד כי האיכות מהממת אותם. 
 
איפה?

ביישוב הר ברכה. ליקב: בכניסה ליישוב פנו מיד שמאלה ושוב שמאלה. בית ראשון מימין. למרכז המבקרים: בכניסה לישוב, מצד ימין

טלפון

052-5775156

לסיורים ומרכז המבקרים במקום יש להתקשר ליעקב 052-7203685

דואר אלקטרוני

grizimtour@gmail.com

אתר האינטרנט

http://www.israelwines.co.il/

שפות

עברית \ אנגלית

כמה זה עולה?

יין שביעית אוצר בית דין רק 20 ₪ ארוחה במרכז המבקרים 40 ₪ - 80 ₪ 

לינה במקום כולל ארוחת בוקר 150 ₪ לאדם

מתי?

בתיאום מראש.

שימו לב! לאחרונה נפתח מרכז המבקרים הר ברכה

גישה לנכים

יש

כשרות

מהדרין

 
דוֹד של ניר, כורם ראשי בבקעת ערד, עזר לו בצעדיו הראשונים בתור איש ענבים. לאט לאט נטע ניר עוד ועוד כרמים. כל הזמן הזה ראה צליינים עולים להר ברכה, אל השומרונים, וחשב איך יוכל לגייס אותם לטובתו. בהיותו דובר אנגלית יצר קשרים עם ראשי הקבוצות ונוצר ביניהם קשר אמיץ. ב-2005 התחילו קבוצות של אמריקאים אוונגליסטים לבוא ולהתנדב בכרמים שלו ושל חבריו ביקבים של שילה, של פסגות ושל רחלים. הם באים מתוך אהבה טהורה לארץ ישראל שהיא בעבורם [וכמובן בעבורנו] ארץ התנ"ך. 
 
ביקב מייצרים יינות אדומים וביניהם קברנה סוביניון, מרלו ובלנדים. ניתן לקיים סיור מודרך ביקב. לניר יש גם יחידת אירוח בסיסית בקומה השניה של הבית שלו. לינה תעלה 150 ₪ לאדם, כולל ארוחת בוקר.
 
בנוסף הקים ניר בישוב הר ברכה מרכז מבקרים, בו תוכלו להתענג על סעודה חלבית או בשרית, ברמות ובמחירים שונים. הוא ואישתו אחראים על התבשילים. היין, תוצרת היקב, על חשבון הבית. 
 
הנוף מביתן מרכז המבקרים מקסים, ובחצרו דק עץ ודשא. בסוכות מקים ניר סוכות המכילות עד 100 איש בנוחות. ניר יכין ארוחות לקבוצות מעל 10 אנשים. ניתן להזמין אצלו גם סיורים בעברית ובאנגלית בכרמים ואצל השומרונים בהר גריזים.