צפון השומרון

צפון השומרון
כשתטיילו בצפון השומרון תבינו שלא חייבים לנסוע לגליל. גם כאן תמצאו כפרי אמנים, שמן זית וחווֹת צאן. את איזור צפון השומרון תוכלו להכיר בקפיצה קטנה צפונה, וצפויה לכם כאן הפתעה ירוקה וחביבה של שקט, טבע, נוף והרבה אהבה. 
המושג "צפון השומרון" מתקשר, לצערנו, עם עקירת ארבעה יישובים יהודיים ע"י ממשלת אריאל שרון בשנת 2005, יחד עם ישובי גוש קטיף, במה שכונה "תוכנית ההתנתקות". חומש, שא-נור, גנים וכדים, קהילות שלמות ובריאות, פוזרו ותושביהם גורשו. לו היה מצליח המאבק נגד העקירה - היינו יכולים לסקר לכם בהרחבה את היופי שהיה ביישובים אלו, ואת היחודיות של כל אחד מהם. שא-נור, לדוגמא, היה כפר אמנים בעלי שם וכישרון. אך הישובים כבר אינם, וכל שנותר לנו הוא לקוות שהמאמצים לשוב יצליחו במהרה ושהאור יגבר על החושך. 
הישובים שנותרו בצפון השומרון ממוקמים באיזור כפרי, ירוק, נעים ופסטורלי. מאז הגירוש כבר אין גישה רציפה ממרכז השומרון לצפונו. הנסיעה ממרכז הארץ אפשרית רק מכביש 6 וכביש ואדי ערה דרך הישוב קציר. אז נכון, זה נשמע תקוע ולא שווה את המאמץ, אבל תחשבו רגע, יש לנו גליל בשטחים, לא מגניב? דקה ורבע מפה זה ואדי ערה, וכן - אותו נוף, אותם עצים, ואנשים שחיפשו מרגוע ומרחק מהעיר הגדולה.